Šv. Jono Vaikai

VšĮ “Šv. Jono vaikai“

VšĮ„Šv. Jono vaikai“
Bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose auga vaikai ir jaunuoliai nuo 4 iki 18 metų.

Mūsų namai
Mūsų namai – trys jaukios sodybos, įsikūrusios Jalovės, Apatiškių ir Gojaus kaimuose Trakų rajone. Šiose sodybose gyvena 20 vaikų. Ketvirtoji sodyba, esanti Jogelonių kaime, renovuojama.
Vienoje sodyboje gyvena 5–8 vaikai ir dirba 4–5 socialiniai darbuotojai. Šį būdą pasirinkome neatsitiktinai. Mūsų siekis, kad kiekvienas vaikas turėtų saugią aplinką, užmegztų artimus ryšius su auklėtojais ir kitais bendruomenės nariais. Sodybų aplinka leidžia atskleisti vaikų gebėjimus ir formuoti tinkamus socialinius bei kasdieninio gyvenimo įgūdžius. Čia jaunuoliai mokosi sutarti vieni su kitais, gaminti maistą, prižiūrėti savo aplinką bei atlikti įvairius namų ruošos darbus. Tikime, kad vaikai užaugs savimi pasitikintys, gebantys savarankiškai mąstyti, dirbti ir kurti savo gyvenimą ateityje.

Ugdymas

Mūsų vaikai dažniausiai lanko Trakų Vytauto Didžiojo, Rūdiškių ir Paluknio Medeinos gimnazijas. Kiekviename iš vaikų ieškome išskirtinių gebėjimų, o juos pastebėję, suteikiame galimybę vaikams puoselėti šiuos gabumus. Vienas iš tokių vaikų mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, trimito klasėje. Šiuo metu jis yra vienas stipriausių Lietuvos trimitininkų savo amžiaus grupėje.
Artėjant pilnametystei, jaunuoliai pradeda galvoti apie savo ateitį, karjeros galimybes. Mes kalbamės ir diskutuojame su jaunuoliais apie įvairias profesijas, kur jas galima įgyti, ieškome įdomių galimybių, kad jaunuoliai gautų susipažinti su juos dominančiomis specialybėmis. Prieš kurį laiką pastebėjome, jog trys mūsų paaugliai domisi kulinarija, todėl padrąsinome juos sudalyvauti profesinės mokyklos surengtose „Atvirų durų dienose“. Šiandien šie jaunuoliai mokosi virėjo specialybės VšĮ Amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“.
Esame įsitikinę, kad vaikams būtina suteikti prasmingą laisvalaikį, per kurį pažintų save, mokytųsi ir kurtų. Todėl mūsų vaikai lanko sporto, meno ir kitus užsiėmimus, pagal savo norus. Vasaros atostogų dalį vaikai leidžia įvairiose stovyklose.

20
Vaikai
15
Darbuotojai
4
Sodybos